حمله فتح‌الله زاده به گودرزی: او ویرانه تحویل داد

حمله فتح‌الله زاده به گودرزی: او ویرانه تحویل داد

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت:مشاوره‌های ناپخته و چاپلوسانه و رفیق‌بازانه گودرزی را زمین زد.

علی فتح‌الله‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص استعفای وزیر ورزش و جوانان و حواشی به وجود آمده پیرامون این مسئله گفت: واقعیت این است که نزدیک به سه سال استقلال و پرسپولیس در دوره مدیریت گودرزی نتوانستند قهرمان شوند به خصوص وقتی که به کارنامه دو تیم نگاه می‌کنیم حداقل یک سال در میان چنین اتفاقی رخ می‌دهد.

وی افزود: از طرف دیگر بخش جوانان وزارت بسیار ضعیف عمل کرد و در حالیکه این بخش قبلا یک سازمان مجزا بود در این دوره به وزارت وصل شد و عملا در خیلی از مباحث دچار ضعف شدید بود. وقتی ضعف مدیریت باشد چنین اتفاقی می‌افتد.

فتح‌الله‌زاده تأکید کرد: مبحث بعدی اختلاف زیاد در بین مدیران و حتی نزدیکان وزیر ورزش بود. حتی کسی که خود وزیر او را به وزارت آورده بود با او به مشکل خورد. به نظر من حد و قواره محمود گودرزی وزارت ورزش نبود و مجلس بعد از انتخاب چهار نفر و عدم رأی اعتماد به آنها مجبور شد به گودرزی رأی بدهد. شاید اگر مدیر دیگر در سطح پایین بعد از آن چهار نفر کاندید می‌شد باز هم رأی می‌آورد.

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در ادامه گفت‌وگو با فارس، تأکید کرد:‌بیش از نمود کاری رفتارهایی در ذهن‌ها از گودرزی به جا ماند که زیاد خوب نبود. شما خودتان می‌دانید هر وقت او بود من راحت‌تر مصاحبه می‌کردم ولی الان که رفته عادت ندارم زیاد در موردش حرف بزنم اما گودرزی از لحاظ معرفتی هم نمره قبولی نگرفت و حالا من امیدوار هستم ورزش کشور به جایگاه خودش برگردد و نیروی تازه نفسی را اضافه کند.

وی تأکید کرد: من از ریاست محترم جمهور می‌خواهم که کاستی‌های سه سال را به ورزش برگرداند چون تقریبا در همه رشته‌ها چالش‌های بسیار زیادی وجود داشت و سطح وزارت پایین آمده بود. به خصوص در بحث جوانان که در موردش توضیح دادم. در نهایت برای گودرزی در جای دیگر به جز ورزش آرزوی موفقیت می‌کنم.

فتح‌الله زاده در خصوص اینکه تیتر امروز روزنامه استقلال جوان که به مدیر مسئولی وی است کمی تند به نظر می‌رسید، گفت: من در ایران نبودم و امروز به تهران رسیدم. شب گذشته بچه‌ها از طریق فضای مجازی جلد را به من نشان دادند و دیدم عکسی از محمود گودرزی به صورت تمام صفحه در مراسم ختمی روی جلد بردند و تیتری نامتعارف استفاده کردند.

وی تأکید کرد: همان جا تماس گرفتم و مخالفتم را اعلام کردم و در نهایت عکس را عوض کردیم که به نظرم کمی از آن حالت تندی درآمد اگرچه آقایان در همین زمان حضورشان مدعی بودند که ما با همین روزنامه علیه آنها کار کردیم ولی من هیچ گاه چنین کاری انجام ندادم و به دیدگاه ژورنالیست‌های حاضر در روزنامه احترام گذاشتم.

فتح‌الله‌زاده با اشاره به اینکه استنباط خودش به عنوان شخص بی‌طرف از عملکرد وزیر ورزش چیست، گفت: به نظرم شعارهایی داده شد که عملی نشد. از سوی دیگر پول‌های بیشتری نسبت به گذشته خرج شد و بدهی بیشتری هم به جا مانده است.من مانده‌ام این 30 میلیارد در سال چگونه خرج شده است که بعدها اظهارنظرهای جدیدی در این مورد خواهید شنید. امروز را به یاد داشته باشید که من چه زمانی این صحبت‌ها را کردم. زمانی می‌رسد که کلی بازیکن در مورد بدهی‌های این چند سال صحبت خواهند کرد.

به گزارش فارس، علی فتح‌الله‌زاده به هنگام آغاز کار وزارت ورزش گودرزی در یک برنامه تلویزیونی با امیررضا خادم دچار چالش شد. اگرچه خادم بعدها از مسئولیتی که در قبال استقلال پرسپولیس داشت کنار کشید اما مدیرعامل باشگاه استقلال حالا در مورد او صحبت‌های جالبی دارد. فتح‌الله‌زاده در این زمینه می‌گوید از قدیم گفته‌اند که در مثل مناقشه نیست. زمستان می‌آید و روسیاهی به ذغال می‌ماند. همین روزنامه استقلال جوان زمانی که خادم ورزش می‌کرد حامی او بود و سال‌های سال از او به عنوان پهلوان کشتی یاد کرد اما همین که امیر خادم حکم گرفت شخصیتش عوض شد و نتوانست ظرفیتش را حفظ کند.

وی تأکید کرد: هنوز هم منتظرم خادم بیاید و آن 300 سهامی که مدعی بود ما از کنار استقلال به نام خودمان زدیم به مردم نشان بدهد. او در برنامه زنده به من تهمت زد و ناشیانه کار کرد. این‌ها چرخ روزگار است چون خیلی‌ها آمده‌اند و رفته‌اند. اصلا دنیا ارزش ندارد که به خاطر این پست و مقام اینگونه به دیگران اتهام بزنیم.

فتح‌الله‌زاده در ادامه گفت‌وگو با فارس در خصوص اینکه گفته می‌شود اطرافیان وزیر ورزش به او ضربه زده‌اند،‌گفت:‌این‌ها واقعیت است. مشاوره‌های ناپخته و چاپلوسانه و رفیق‌بازانه وزیر را زمین زد. من آرزو داشتم در این سه سال که این همه اتهام به من زده شد یک بار وزیر ورزش ما را فرا بخواند و بگوید شما از خودتان دفاع کنید اما او یک طرفه به قاضی می‌رفت. متأسفانه عده‌ای کوچک‌فکر گوش وزیر را پر می‌کردند و من فقط به یک مورد آن اشاره می‌کنم که مردم بدانند.

وی افزود: زمانی که من در استقلال بودم کل پرسنل باشگاه به همراه عوامل کمپ و مرغوبکار با هم 25 میلیون تومان ماهانه حقوق می‌گرفتند که بعد از دوره من کم کم این رقم به 125 میلیون ارتقا پیدا کرد. ولی به او گزارش می‌دادند که فتح‌الله‌زاده به کارکنانش اینگونه حقوق می‌دهد. آیا 25 میلیون زیاد است یا 125 میلیون؟ اگر کسی شخص اول ورزش می‌شود باید روی همه چیز اشراف پیدا کند نه اینکه با حرف این و آن تصمیم بگیرد. این‌ها نقاط ضعف بزرگ وزیر ورزش بود. اتفاقا من می‌دیدم که همه به گودرزی تذکر می‌دادند که همین مشاوران تو را زمین می‌زنند. اما او گوش نمی‌کرد. حالا با کارنامه ضعیف وزارت را ترک کرد. ما فکر می‌کردیم اگر شخص دانشگاهی بیاید جواب می‌گیریم ولی دیدید که ورزش مدیر می‌خواهد و جوهره مدیریت باید در وجود انسان باشد.

فتح‌الله‌زاده در ادامه گفت‌وگو با فارس، تأکید کرد‌: امیدوارم نامهربانی‌هایی که با من و امثال من صورت گرفت جبران شود و امیدوارم حالا که گودرزی بدون استرس از بیرون به همه چیز نگاه می‌کند به این نتیجه برسد که افرادی را که به عنوان معاون به آنها اطمینان کرده بود در حد وزارت نبودند. من پیشنهادم به رئیس‌جمهور این است که همین حالا شخصی را که مدنظر دارد به عنوان سرپرست معرفی کند چون تا او بیاید و بخواهد با این فضا آشنا شود حداقل چند ماه طول می‌کشد و اگر این دولت در ادامه چهار سال دوم باز هم فعالیت کند آن وقت سرپرست کنونی آب دیده شده و از ابتدای دولت‌‌ آینده می‌تواند برنامه‌های خود را پیاده کند. از نظر من وزارتخانه تبدیل به اداره کل شده بود و یک ویرانه است.

وی در پایان در خصوص پیغام‌هایی که به صفحه رئیس‌جمهور داده می‌شود، گفت: خود این موضوع نشان دهنده این است که مردم از وضعیت موجود خوشحال هستند و تا به امروز همه چیز را خوب تحلیل کردند.

تاریخ درج :  1395/7/29

تعداد بازدیدها : 1035

ارسال نظر